Rozrywka

#10yearschallenge – 9 najlepszych zmian

W ostatnich dniach media społecznościowe opanowały dwa tzw. „łańcuszki”. Pierwszy z nich to starannie sprawdzane przez samego Marka Zuckerberga oświadczenia polskich internautów dotyczące polityki prywatności Facebooka. Drugi to zdjęcia ludzi, zwierząt, a nawet i przedmiotów porównujących siebie teraz ze sobą sprzed 10 lat. Sprawdźcie 9 najlepszych #10yearschallenge!

1. Java Developer

Zaczynamy od naszych ulubieńców, czyli Java Developerów. Jak widać, ich życie jest obecnie zdecydowanie bardziej barwne, dzięki podświetlanej klawiaturze rgb i innowacyjnej nazwie stanowiska, adekwatnej do lat doświadczenia w branży. Zazdrościmy takiej przemiany i aż boimy się pomyśleć, co będzie za kolejne 10 lat!

Zobacz też: Problem niedoboru programistów Java w końcu rozwiązany. Wszystko za sprawą twórcy JavaScript

2. Rekruter

Był programista, więc czas na rekrutera. Tu nie widać tak znaczących zmian, jedynie lekko podkrążone oczy bohatera. Nie będziemy robić lokowania produktu, ale jeśli chcecie dowiedzieć się, jakiego kremu używa nasza koleżanka po fachu – napiszcie do nas na piriv.

Zobacz też: Horoskop Rekrutera IT na rok 2019

3. Nokia

Na trzecim miejscu klasyk nad klasyki – najlepszy smatphone w historii ze swoją nieśmiertelną baterią wciąż zaskakuje swoich użytkowników. Istnieje pogłoska, że kiedy telefon osiągnie 0% baterii… ponownie przywróci się do stanu pełnego naładowania.

4. Wypłata rekrutera

W naszej branży od lat dobrze płacą i w tej kwestii od lat nic się nie zmieniło. Warto więc stale podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności, aby pensja była jeszcze bardziej zadowalająca.

Zobacz też: Płace w IT jak w budżetówce. Wkrótce rząd będzie ustalać wysokość wynagrodzeń programistów

5. Podatki i składki ZUS

W naszym kraju nie możemy narzekać także na podatki. Polski rząd jest tak łakawy, że od 10 lat nie podniósł, ani nawet nie obniżył kwoty wolnej od podatku. Jeszcze lepiej wygląda to w przypadku składek ZUS, które znacznie wzrosły, dzięki czemu teraz czujemy się zdrowsi, bezpiecziejsi i z nadzieją patrzymy w przyszłość, nie mogąc doczekać się wymarzonej emerytury.

Zobacz też: Pracujesz w jednej firmie dłużej niż dwa lata? Niedługo zapłacisz podatek stażowy!

6. Przeglądarka Expolorer

Od lat ta sama i niezawodna przeglądarka stawia na wydajność i dokładność. Ładuje się w niezwykle szybkim tempie i wiemy, że kto raz z niej skorzystał, już nigdy nie zmieni ją na inną.

7. Adobe Photoshop

Równie niezawodny jest program dla grafików Adobe Photoshop. Każda jego wersja działa coraz lepiej i aż nie możemy doczekać się, co przyniesie kolejna!

8. Łańcuszki w social mediach

W świetnym stanie jest także poziom inteligencji, oczytania i elokwencji polskich internautów. Od lat wspaniałomyślnie udostępniają ważne wiadomości na swoich profilach i pomagają innym w zrozumieniu rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć. DZIĘKUJEMY!

9. Miasto Łódź

Jeśli coś jest dobre, to po co zmieniać na lepsze? – to dewiza radnych miasta Łodzi, z którą jak najbardziej się zgadzamy. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach żadna inna władza nie wpadnie na pomysł ingerowania w wygląd pięknych zabytów tego miasta.

Ostatnie 10 lat było zdecydowanie przełomowe w historii całego wszechświata, czego potwierdzeniem są zmiany przedstawione powyżej. Mamy nadzieję, że kolejne lata będą równie owocne i za 10 lat będziemy jeszcze bardziej dumni z tego rozwoju!

Jestem Junior IT Rekruterem. Memy są prawdziwe.