Wiadomości

Prezes nie miał na premie. Zabrakło mu na ratę Mercedesa

Według najnowszego raportu firmy Sławek&Sławek polskie firmy płacą o 20% mniej w porównaniu do tych o kapitale zagranicznym. Fakt ten jest dla opinii publicznej z pewnością wielkim zdziwieniem, ponieważ premier Morawiecki od dawna zapewnia wszystkich, że polska gospodarka jest potęgą, a nasze rodzime firmy przejmują niemieckie spółki.

Wraz z ukazaniem się wspomnianego wyżej raportu, do naszej redakcji zgłosiła się Pani Sandra informując, że w firmie Rekrutex, w które pracuje, prezes nie wypłacił rocznych premii.

Skontaktowaliśmy się drogą elektroniczną z Panem Januszem Wąsem – prezesem firmy Rekrutex, który chciałby pozostać anonimowy. Poniżej odpowiedź na naszą wiadomość:

„Pani Sandra opowiada bzdury. Jestem uczciwym właścicielem, który prowadzi firmę w sposób przeźroczysty. Nasza firma jest chabrowa już od wielu lat.

Wszyscy w firmie wiedzą, że grudzień 2018 to był ostatni moment, aby kupić normalny samochód na preferencyjnych warunkach podatkowych. Wcześniej jeździłem przez 2 lata Mercedesem E-klasą i musiałem przesiąść się na S-klasę, aby żona mogła bezpiecznie podróżować. Dzisiejsi pracownicy są zbyt roszczeniowi. Wszyscy chcieliby mieć umowę o pracę i jeszcze zarabiać  3 tysiące. Tylko nikomu nie chce się sprawdzić, że rata takiego Mercedesa to 6 tysięcy miesięcznie. 

Zdecydowałem się, aby w tym roku premii nie było. Zwykle pracownicy wydają ją na głupoty, takie jak ubrania dla dzieci albo prezenty świąteczne. Mało kto wie, jak dobrze ulokować pieniądze, dlatego wziąłem sprawy w swoje ręce i zainwestowałem w Mercedesa, bo to klasa sama w sobie.”

Takie sytuacje zdarzają się w Polsce coraz częściej. Według wcześniej wspomnianego raportu tylko 9% firm o polskim kapitale wypłaciło premie swoim pracownikom w 2018 roku. Dla porównania firmy o zagranicznym kapitale wypłaciły premie aż 105% z zatrudnionych pracowników.

Jestem Junior IT Rekruterem. Historia została zmyślona.