Wiadomości

Problem niedoboru programistów Java w końcu rozwiązany. Wszystko za sprawą twórcy JavaScript

Od lat problemem na rynku IT jest niedobór programistów Java. W związku z tym, iż zapotrzebowanie na tych specjalistów cały czas rośnie, zwiększa się jednocześnie problem z ich znalezieniem.

Genialny pomysł twórcy JavaScript

Po raz kolejny z pomocą przychodzi Brendan Eich – wynalazca JavaScript. Tym razem zaskoczył nas genialnym uproszczeniem, dzięki któremu momentalnie pojawi się na rynku znacznie więcej programistów Java. W najnowszej wersji JavaScript została dodana możliwość automatycznego interpretowania języka na wersję bez skryptów.

Funkcja ta przypomina translator języka obcego. Wystarczy, że programista znający JavaScript będzie używał wszystkich znanych mu komend, tak jak odbywało się to dotychczas. Następnie, za pomocą jednego magicznego przycisku typu “toggle”, zamieni treść kodu na zwykłą Javę.

– To mały krok dla programistów, ale wielki krok dla całej społeczności IT. Od teraz strony internetowe będą mogły powstawać znacznie szybciej. Pojawi się także więcej programistów Java, których tak bardzo brakuje na rynku. Zamierzamy teraz pracować nad wersją zamieniającą Javę na JavaScript  – komentuje Brendan Eich.

Pomogło zastosowanie sztucznej inteligencji

Przy tworzeniu najnowszej wersji JS zostały użyte technologie związane ze sztuczną inteligencją, które ciągle uczyły się komend używanych przez programistów obu języków i starały się je łączyć między sobą. Możemy przypuszczać, że takie samo rozwiązanie może zostać użyte także w innych językach, a to będzie oznaczało przełom w świecie IT. Możliwe, że już za kilka lat programiści będą mogli używać tylko jednego wspólnego języka, a kod zostanie przetłumaczony na dowolną technologię.

_______________________________________

Jestem Junior IT Rekruterem. Dopiero się uczę, dlatego nie traktuj na poważnie tego, co napisałam. Wszystko i tak jest zmyślone.